Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Etkinlikler
BOYALI DÜŞLER RESİM SERGİSİ
07 Mayıs 2015 Perşembe Saat 19:53
Ulubağ İlk/Ortaokulu Öğrencilerinden ‘Boyalı Düşler’ Adlı Resim Sergisi

Ulubağ ilk/ortaokulu öğrencilerinin yıl içerisinde yapmış oldukları resim çalışmaları ’BOYALI DÜŞLER’ ismiyle sergilendi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlik Haliliye Kaymakamı Sayın Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet VURAL, Haliliye İlçe Jandarma Komutanı, Yeşilay İl başkanı Muharrem ÇELİK, Sosyoloji Dernek Başkanı Yard. Doç Dr. Mahmut KAYA , Şanlıurfa Kent Konseyi Başk. y. Mehmet AKBAŞ, Yardımcı ilköğretim Okulu Müdürü Vehbi UZUNDAĞ davetli okul müdürleri, veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Ulubağ İlk/ortaokulu müdürü Ahmet MEMEK yaptı.Öğrencilerin görsel zekâ gelişimine önem verdiklerini vurgulayan okul müdürü Ahmet MEMEK, öğrencilerimize sadece okuma yazma ve dört işlem becerilerini kazandırmakla yetinmeyip onların resim, müzik, spor vb. alanlarda da üst düzey donanım sahibi olmalarını amaçlıyoruz sözleriyle konuşmasını tamamladı.Daha sonra Ulubağ ilk/ortaokulu beden eğitim öğretmeni ve müzik öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan halk oyunları gösterisi ve okul korosununUrfa türküleri dinletisi gerçekleştirildi.

Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA ’yave Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL’ a öğrenciler tarafından hazırlanan resim tabloları hediye olarak takdim edildi.

 Protokol tarafından kurdele kesimi ve  açılışı yapılan resim sergisi davetlilerce gezildi ve büyük beğeni topladı. Okul bahçesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından düzenlenen kermes, kokteyl ve ebru çalışması katılımcılar tarafından ilgi gördü.

 

Bu yazı toplam 2873 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.