Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
Servis Şöförleri Öğretmeni Darp Etti
22 Mayıs 2015 Cuma Saat 10:59
Geçtiğimiz hafta Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesinde meydana gelen olayda nöbetçi öğretmen iki servis sürücüsü tarafından darp edildi.

Geçtiğimiz hafta Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesinde meydana gelen olayda nöbetçi öğretmen iki servis sürücüsü tarafından darp edildi. Aynı okulda görev yapan öğretmenler bir hafta geçmesine rağmen suçluların ellerini kollarını sallayarak yine servise çıkmaları karşısında “CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK “ dediler.

 Olay geçen hafta Perşembe günü öğrencilerin dağılışında meydana geldi. İddiaya göre servislerin yönetmeliğe aykırı davranışlarını tespit eden stajyer öğretmen M.A.B. köy servisinde çalışan iki sürücü tarafından öğrencilerin gözü önünde darp edildi. Olay yerine çağrılan emniyet güçleri tarafından 500 Yataklı Devlet Hastanesi götürülen ve görevi başında darpa uğrayan öğretmen M.A.B. ya bir haftalık iş göremez raporu verildi. Olay daha sonra kanuni işlemlerin yapılması için savcılığa aktarıldı.

 Suç mahallinden kaçan sürücüler daha sonraki günlerde büyük bir pişkinlik örneği vererek öğrenci taşımaya devam ettiler. Okul yönetiminin tüm çabalarına rağmen görevi başındaki öğretmeni darp eden sürücüler bir haftadır bu vurdum duymaz duruma devam ettiler. Kimlerden nasıl cesaret aldıkları bilinmeyen sürücülerin bu durumuna öğretmen ve öğrenciler tepki göstermekte.

 Görüşlerine başvurduğumuz okul öğretmenleri ” Görevini yapıp öğrencilerimizin mağduriyetini önlemeye çalışan arkadaşımızın darp edilmesi bir yana suçluların aramızda dolaşması bizi tedirgin etmektedir. Sıranın kimde olduğunu bilmiyoruz. Yarın ya başka bir arkadaşımız da bunlar tarafından darp edilirse bizi kim koruyacak, çalıştığımız kurumda can güvenliğimiz yok” dediler. İlgililerin konuya gereken önemi vermediğini söyleyen öğretmenler bu gidişle nerdeyse sınıfa da girip bizi darp edecekleri korkusunu taşıdıklarını belirttiler. Milli Eğitim Müdürlüğünün derhal bu firmanın ihalesini iptal etmesini beklediklerini de ayrıca söylediler.

 Öğretmenlerin bir diğer tepkisi de yönetmelik gereği sendikasız olan arkadaşlarının başına gelenlerin karşısında eğitim sendikalarının olaya duyarsız ve tepkisiz kaldıkları şeklinde. Konuyla ilgili bir basın toplantısı bile düzenlemeyen sendikaları protesto ettiklerini açıkladılar. “Geçen ay Yalova’da meydana gelen olaydaki gibi arkadaşlarının ölmelerini mi istiyorlar?” şeklinde tepkilerini belirttiler.

gobelitepehaber.com

Bu yazı toplam 2777 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
13 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR