Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eyyüp Peygamber
Asıl ihbarcılar cezalandırılmalı
06 Eylül 2016 Salı Saat 09:53
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AKP’nin içinde üst düzeyde Gülen Hareketi bağlantılı kişilerin olmadığını söyledi.

Hayati Yazıcı, parti içindeki Gülen Hareketi taramasının yinede devam edeceğini belirterek, ihbar uyarısı yaptı. Yazıcı, “Son MYK’da da 4 il yöneticisinin partiyle bağını kestik. Bunun dışında istifa ettirdiklerimiz de var. Doğru karinelere göre olmasına özen gösteriyoruz. Biri isimsiz mektupla ihbar yapıyor. Şunlar bunlar FETÖ’cu diye. Araştırıyorsun alakası yok. Fırsat bu fırsat deyip, işi karıştıranlar var. Aslında onları cezalandırmak gerek” şeklinde konuştu.

Herkesi zan altında bırakmasınlar

Parti içindeki taramanın üstü örtülen 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından yaptıklarını belirten AKP’li vekil, “Bütün önlemlere rağmen ortaya çıkan olursa da gereğini yaparız. Ama öyle komplolarla herkesi zan altında bırakmasınlar. Siyasi ayağı dendiğinde de iktidara bakıyorlar ama muhalefet dahil tüm siyasi kurumların bu açıdan taranması gerekir. Tek siyasi ayak biz değiliz” diye konuştu.
Bu yazı toplam 1630 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.