Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Genç öğretmen: Yaşama sevincimi sattım
10 Eylül 2016 Cumartesi Saat 14:19
Genç öğretmen: Yaşama sevincimi sattım

İstediğimiz gazeteyi alamıyoruz

Gülen hareketiyle hiçbir bağı olmamasına rağmen kendini baskı altında hissettiğini belirten öğretmen, “İstediğim gazeteyi bayiden alamıyorum, istediğim haberi sosyal medyadan paylaşamıyorum. İnsanları yaftalayıp ihraç ediyorlar. Birçok arkadaşımız bu şekilde haksız yere ihraç edildi. Biz de buna seyirci kalıyoruz. Bu durumdan çok utanıyorum artık” dedi.

Haksızlığa uğrayan arkadaşlarımın yüzüne bakamıyorum

Toplum baskı altında olduklarını söyleyen genç öğretmen, “Hayatımın hiçbir döneminde Gülen hareketinin evlerinde kalmadım, yurtlarına gitmedim, yayınlarına abone olmadım. Ama öyle bir baskı ortamı var ki… Akrabalar, komşular sürekli tembih ediyor. ‘aman evlâdım sus mesleğin gitmesin’ elinden diyorlar. Sigortalı bir iş ve maaş için gördüğüm yanlışları söyleyememek beni bezdirdi, haksız yere işinden olan arkadaşlarımın yüzüne bakamıyorum” dedi.

Esas suçlular kaçtı

Yapılan darbe girişimiyle arkadaşlarının hiçbir bağı olmadığını belirten genç öğretmen, “Yaşananlardan habersiz bir çok insan mağdur oldu. Ezilen yine çimenler… Yasal bir sendikaya üye olduğu için işinden atılan bir sürü arkadaşımız var. Bu sendikaları okulun içine müdürlerimiz soktu zaten. Bu insanların suçu ne? Gerçek suçlular ya da zan altında olupta zengin olanlar kaçıp gitti. Ülkesinde durup şerefi ile kaçmayan insanlar mağdur oldu” diyerek yakarışta bulundu.

N. Nur Ener / İstanbul

Bu yazı toplam 1354 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
14 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR