Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Güncel
İnternet Kesintilerine Bakan Ne Yanıt Verecek?
11 Ekim 2016 Salı Saat 11:04
Şanlıurfa'da sık sık yaşanan internet kesintileri HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan tarafından meclis gündemine taşındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Şanlıurfa'da sık sık yaşanan internet kesintileri ile ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi sundu. Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen ancak sık sık yaşanan kesintilerle nedeniyle Şanlıurfalıları mağdur eden internet kesintileri artık meclis gündeminde. HDP'li vekil Ayhan, internet kesintileri yüzünden mağdur olan Şanlıurfalıların sesine kulak verdi. "Ülkemizde internet hizmetlerine erişim için dünyadaki birçok ülkenin çok üzerinde bir ücret ödemek durumundayız. Ayrıca internet kullanırken bir çok kısıtlamalarla karşılaşmaktayız" diyen Vekil Ayhan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına 8 maddelik soru önergesi sundu.
Önergede, yaşanan internet kesintileri sonucu TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayan abonelere "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması" olduğu gerekçesi ile arıza kaydı yapılmadığını, arıza kaydı yapmak için abonelerin TÜRK TELEKOM müdürlüklerine gitmeleri gerektiğini belirten Vekil Ayhan, sorunun 1 yılı aşkın süredir devam ettiğini söyledi.

'KAÇ ABONEYE ÜCRET İADESİ YAPILMIŞTIR?'
İşte Ayhan'ın, Şanlıurfalıları mağdur eden sorunla ilgili Bakan Arslan'a sunduğu ve yanıt beklediği 8 maddelik önerge: Bu bağlamda; Dünya ülkeleri arasında, internet hızları ve fiyatları bakımından Türkiye hangi sıralardadır? İnternete erişimdeki kısıtlamalar konusunda Türkiye'nin, dünya ülkeleri arasındaki yeri nedir? Şanlıurfa'da, TÜRK TELEKOM' un internetle ilgili son bir yıldaki alt yapı çalışmaları nelerdir? Bu çalışmalar hangi bölgelerde, hangi tarihlerde yapılmıştır? Önümüzdeki süreçte Şanlıurfa ilinde alt yapı çalışmaları ile ilgili herhangi her hangi bir planlamanız mevcut mudur? Planlamalarınız mevcut ise hangi bölgeleri ve hangi tarihleri kapsamaktadır? Alt yapı çalışmaları yürütülürken vatandaşların mağdur edilmemesi yönünde hangi tedbirler alınmıştır? Alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz? Şanlıurfa'dan 2016 yılı içerisinde kaç abone TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini aramıştır? Bunların kaçı internet kesintileri ile ilgilidir? İnternet kesintileri ile ilgili aramaların kaçı ile ilgili arıza kaydı oluşturulmuştur? Bir yılı aşkın bir süredir TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayan abonelere kayıttan "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması olduğundan dolayı internet bağlantısında sorun yaşayabilirsiniz" denilmektedir. Bakanlığınızca, genel bakım çalışması için belirlenen makul bir süre mevcut mudur? Bir yılı aşan genel bakım çalışması süresini nasıl değerlendiriyorsunuz? Abonelere hizmet alamadıkları sürelerin ücretleri iade ediliyor mu? Ediliyor ise 2016 yılı içerisinde, Şanlıurfa ilinde kaç aboneye ücret iadesi yapılmıştır?

Bu yazı toplam 1060 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR