Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanlıurfalı öğrencilerden yeşile katkı
04 Nisan 2017 Salı Saat 16:35
Haliliye Belediyesi ile Yunus Emre İMKB İlkokulu arasında yapılan ortak çalışmayla 1’inci sınıfta öğrenim gören 40 öğrenci, toprakla buluştu.
Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Sırrın Mahallesi Köylükent bölgesinde 5 bin metrekare alan üzerine yeni park alanı yapıldı.

Haliliye Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 10 ayrı çeşitten yaklaşık 150 ağacın dikildiği parkta, yeşillendirme çalışmalarına minik öğrencilerde dahil edildi.

Yunus Emre İMKB İlkokulunda eğitim öğrenim gören 40 birinci sınıf öğrencisi, servislerle alınarak yapılan parka getirildi. Öğretmenleri ve velilerinin de yer aldığı programda, Haliliye Belediyesi görevlileri tarafından minik öğrencilere fidanları nasıl dikmeleri gerektiği anlatıldı. Minik öğrenciler daha sonra kendilerine verilen çam fidanlarını, görevlilerin de yardımıyla toprakla buluşturdu.

Öğrenciler, diktikleri fidanlara can suyunu da vermeyi unutmadı. Parktaki yeşillendirme çalışmalarına katkı sunan minik öğrencilere, ağacın ve yeşilin önemi de anlatıldı.

AJANS URFA
Bu yazı toplam 1120 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.