Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Kudüs Şairi, Mezarı Başında anıldı
10 Ocak 2014 Cuma Saat 16:23
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi, Kudüs şairi Mehmet Akif İnan’ı mezarı başında andı

Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi tarafından Şanlıurfalı şair-yazar, fikir adamı, Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan mezarı başında anıldı. Kudüs Şairi’nin vefatının 14. yıldönümü münasebetiyle Harran Kapı Aile Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anıldı. Grup Dergah ilahi Grubu üyelerinden Hafız Mehmet Ziya Demirbaş’ın mezarı başında kuran-ı kerim okudu. Kuranı kerimin ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Haliliye kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, yaptığı konuşmada “merhumu 1986 yılından beri tanıdığını ve şiirlerinden istifade ettiğini” belirterek Kudüs Şairi’ne Allah rahmet eylesin dedi. Merhum Mehmet Akif Inan’ın kardeşi Ahmet Inan da kısa bir konuşma yaparak: “Bir yaşanmış hayatlar vardır, bir de adanmış hayatlar vardır. Adanmış hayatı kendisine düstur edinmiş olanlar, elbette unutulmayacaktır” diyerek Türkiye Yazarları Birliği Şanlıurfa Şubesine teşekkür etti.
Şanlıurfa Yazarlar Birliği Adına bir konuşma yapan Şair-Yazar Ahmet Kaya “Aksiyon adamı olan Mehmet Akif İnan’ın şiirlerini kendime örnek aldım ve ilhamımı kendisinden alıyorum “ dedi.
Anma Programına, Haliliye Kaymakamı, Yusuf Ziya Çelikkaya, Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Eyüp Azlal, Mehmet Akbaş, Mahmut Kaya, Ahmet Kaya, Yazarlar Birliği üyesi, Arif İnan Ömer Salih Ünlü, Vehbi Uzundağ, Müslüm Abacıoğlu, Talat Akay, Veysel Polat ve Akif İnan’ın ailesinden kardeşi Dr. Ahmet İnan, Mustafa İnan katıldı.
Bu yazı toplam 3572 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR