Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Camideki Hoca Nasreddin Hoca
26 Şubat 2014 Çarşamba Saat 22:57
“Camideki Hoca Nasreddin Hoca” sohbetinin konuğu şair-yazar Şaban Abak olacak


Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği yeni faaliyeti “Bir İslam Aydını Olarak Nasreddin Hoca” “Camideki Hoca Nasreddin Hoca” sohbetinin konuğu şair-yazar Şaban Abak olacak.
 
27 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan ilk programın konusu “Bir İslâm Aydını Olarak Nasreddin Hoca,” konuşmacı ise şair-yazar Şaban Abak.

 Saat 15.00’te (İkindi namazına müteakiben) Dergâh Camiinde başlayacak programda konuşmacı Şaban Abak, Nasreddin Hoca latifelerini ele aldığı kitabından yola çıkarak birbirinden güzel, şaşırtıcı ve aydınlatıcı yorumlarını sunacak. 

Yalnızca Nasreddin Hoca’yı gerçek kimliğiyle, bir İslâm aydını ve toplum önderi olarak yeniden tanımakla kalmayıp medeniyetimizin parlak devirlerinin kişi, kavram ve olaylarını nasıl okuyup yorumlayacağımız alanında da yol gösterici bilgileri dinleyicileriyle paylaşacak.

Program sonrasında katılımcılara yazarın, “Tarifi Bende Bir İslam Aydını Olarak Nasreddin Hoca” isimli son kitabı hediye edilecek, arzu edenler kitabı yazara imzalatabilecek.

“Camideki Hoca Nasreddin Hoca” Sohbeti programı, Dergah Camiinde yapılacak. Tüm halkımız davetlidir.


Şanlıurfa İl Müftülüğü          Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi
Bu yazı toplam 3956 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR