Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Sigara içenlerin kanser riski çok yüksek
15 Aralık 2014 Pazartesi Saat 12:37
Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsünden Doç. Dr. Saadettin Kılıçkap, önümüzdeki yıllarda her dört kişiden birinin kanser hastalığı ile karşılaşacağını belirterek

Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsünden Doç. Dr. Saadettin Kılıçkap, önümüzdeki yıllarda her dört kişiden birinin kanser hastalığı ile karşılaşacağını belirterek, “Her üç kanser vakasından birinin kesinlikle sigara ile alakası vardır.

Sigara içenlerin içmeyenlere göre bu hastalık ile karşılaşma riski çok daha fazladır.” dedi.

Bavyera’da yaşayan Türk Toplumu’nun önemli bir kısmının üye olduğu sağlık sigortası AOK Bayern ile IKG Enstitüsü, Nürnberg’deki Türklere anadillerinde ‘kanseri tanımak-önlem almak’ adı altında bir konferans düzenledi.

Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü, IKG Enstitüsü ve AOK Bayern işbirliğiyle Nürnberg’deki konferansa başta DİTİB Eyalet Birlikleri olmak üzere çok sayıda Türk derneği ile Nürnberg Başkonsolosluğu da destek verdi.

AOK Nürnberg salonunda yapılan bilgilendirme programına Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya, AOK Bayern Nürnberg Genel Müdürü Norbert Kettlitz, Hacettepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Saadettin Kılıçkap, IKG Genel Müdürü Dr. Latif Çelik, STK yöneticileri ve çoğunluğu kadınlardan oluşan vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasında AOK Mittelfranken Müdürü Norbert Kettlitz, “AOK Bayern olarak çok sayıda Türk vatandaşı üyemiz var. Türk üyelerimizi kanser gibi önemli bir konuda bilgilendirmekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya ise AOK’ya böyle güzel bir hizmet düzenlediği için teşekkür ederek, “Vatandaşlarımızı böyle önemli bir konuda bilgilendirmekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Başkonsolos Asip Kaya, “Hastalıklardan korunmak için bilgilenmek şart. Bundan sonra yapılacak benzer seminerlere Başkonsolosluk olarak destek vereceğiz.” dedi.

IKG Genel Müdürü Dr. Latif Çelik ise “Türklerin AOK Bayern tarafından sunulan bilgilendirme toplantısı büyük önem taşımaktadır. Ancak iyi bilgilenme ile kansere karşı önlem alınılabilir.” diye konuştu.

Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsünden Doç. Dr. Saadettin Kılıçkap ise kanser hastalığının giderek arttığı bir dönemde yaşadığımızı belirterek, “Gelecekte her dört kişiden biri ile bir şekilde bu hastalık ile karşılaşacaktır. Kanserin sebepleri birden fazladır. Kanser ile ilgili en önemli nedenlerden birisi sigaradır. Her üç kanser vakasından birinin kesinlikle sigara ile alakası vardır. Sigara içenlerin içmeyenlere göre bu hastalık ile karşılaşma riski çok daha fazladır." diye konuştu.

Bu yazı toplam 3254 defa okundu.
sedat
niye yok
bügün yusuf göçmen gibi herkesin konoştuğu bir aday adyı varken onun isminin sitenizde olmaması çok üzücüdür.
Editörün Notu: Yusuf Göçmen beyi inşallah mecliste görürüz. Ankette onu koymayı unuttuk. Özür dileriz.
10 Mart 2011 Perşembe Saat 22:08
paşa milli
milliler geliyor
bunu burdan söylemek isterimki viransehir artik bi vekili var vizyon sahibi hemde okumuş geliyoreeeeeee geliyore asuman yazmaci geliyore
07 Mart 2011 Pazartesi Saat 14:37
öz viransehirli
gülerim buna
hahahahahhahahh bunlari muhtar bile yapmamak lazim aslinda
07 Mart 2011 Pazartesi Saat 14:34
Tüm Yorumları Göster(9)
Şu An Sitede
14 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR