Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DUR DURAK BİLMİYOR
21 Nisan 2015 Salı Saat 15:42
Urfa Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Hamlesi Birecik Ve Halfeti’de de başladı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan TBM (Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim), ilimizde Haliliye , Eyyübiye , Karaköprü, Siverek, Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerindeki eğitimlerinin tamamlanmasının ardından , 20 Nisan itibariyle Birecik ilçesinde 80  ve Halfeti  İlçesi’nde 40 rehber öğretmen ile başladı.

Programın açılışına; Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Akbaş ve şube yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, ilçe milli eğitim müdürlüğü şube müdürleri, eğitim uzmanları, okul yöneticileri katıldı. Açış konuşmasını yapan Yeşilay Şanlıurfa yönetim kurulu üyesi Mehmet Akbaş, Yeşilay’ın tarihini, misyonunu, vizyonunu, hedeflerini ve TBM’nin ülkemiz ve ilimiz için önemini anlattı. Bu eğitim programı ile sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji gibi çeşitli bağımlılıklarla ilgili olarak başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve bu maddelerin kullanımının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesi hedeflediğini belirtti. Akbaş öğretmenlere hitaben, siz ne kadar gönüllü ve istekli çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz. Ne kadar başarılı olursanız emin olun ki ilimiz ve ülkemiz o kadar huzurlu ve mutlu olur, dedi.

Akbaş; Gayemizin, Ülkemizde ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde; içki ve uyuşturucu madde tüketimini, devlet organları ile iş ve gönül birliği yaparak, asgarîye indirmek ve  başta uyuşturucu çeşitleri olmak üzere bütün çirkin ve zararlı alışkanlıklara zemin hazırlayan "UYUŞTURUCU KÜLTÜRÜNE" cephe almak olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen RAM Müdürü Abdulkadir BİLGİN ise  ´Bağımlılığın ciddiyetinin farkındayız, RAM olarak elimizden ne gelirse yaptık, yapmaya da devam edeceğiz, ayrıca da koordinatör arkadaşımızın ilçemizde olması çok güzel, aynı konuda farklı projelerimiz olacak´ dedi.

Birecik ve Halfeti ‘de  3 gün sürecek eğitimin ilk günü açılış konuşmalarının  ardından grup eğitimleriyle tamamlandı.

İbrahim FIRTINA, Erol YAŞAR , Bozan DOĞAN, Melek ALTUĞ GÜNEŞ  Formatör eğitimcilerin yaptığı sunumun ardından Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından kursiyerlere ikramda bulunuldu . Ayrıca öğretmenlere TBM afiş, broşür ve kitapları dağıtıldı.

1920’den bu yana bağımlılıkla mücadele eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Türkiye’de yürütülen önleme çalışmalarındaki eksikliklerden ve önleme çalışmaları konusundaki güncel bilimsel uygulamalardan yola çıkarak toplumun tüm katmanlarını bağımlılıkla mücadele konusunda mobilize etmek için okul ve aile tabanlı yöntemleri bir araya getirerek toplum tabanlı bir mücadele başlatmak adına Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programını (TBM) geliştirmiştir. Bu bağlamda Şanlıurfa Yeşilay şubesi ilimizde tüm bağımlıklarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu yazı toplam 2652 defa okundu.
aga
tebrik
tebrik ederim
19 Mart 2011 Cumartesi Saat 01:54
Şu An Sitede
14 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR